1989 yılında Kahramanmaraş ta doğmuş, İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. 2012 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı sertifika programları ve kongrelere katılmıştır. 2013 yılında İnovakademi’nin düzenlediği Güler Kazmacı ile Diksiyon, İletişim ve Etkili Konuşma Eğitimi’ne katılarak belge almıştır.      

              2013 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi bünyesinde Klinik Eczacılık Tezli Yüksek Lisans programına başlamıştır. Aynı yıllarda Pfizer Consumer Healthcare bünyesinde çalışarak kurumsal tecrübe kazanmıştır. 2015 yılında Kahramanmaraş’a dönüş yaparak Özel Sular Vatan Hastanesi bünyesinde sorumlu hastane eczacısı olarak görev almıştır.

              2016 yılında halen çalışmakta olduğu Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne Hastane Eczacısı olarak atanmıştır. 2018 yılında bir alternatif tıp tedavi yöntemi olan homeopati alanında eğitime başlamış ve halen devam etmektedir. Akademik dilinin ingilizce olmasının yanı sıra orta düzey Almanca ve başlangıç düzeyinde İspanyolca eğitimleri almıştır. 2019 yılında, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Genç Girişimciler Kurulu’nun İcra Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2018 yılında İsmail Hakkı Kenger ile evlenmiştir.