Genç girişimciler ve liderler zirvesi başladı 2011-04-28 11:29:36
Genç girişimciler ve liderler zirvesi başladı

"1. Ulusal Genç Girişimciler ve Liderler" Zirvesi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Prof. Dr. Nafi Baytorun Konferans Salonu'nda düzenlendi. 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu koordinesinde gerçekleşen toplantı 3 gün devam edecek. "1. Ulusal Genç Girişimciler ve Liderler Zirvesi'nde" ülkenin farklı şirketlerinden gelen yönetici ve uzmanlar öğrencilere girişimcilik üzerine bilgi verecek ve bazı Holdinglerin Ceo’ları ise tecrübe birikimlerini anlatacaklar. 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ömer Uncu ise yaptığı konuşmasında girişimciliğin önemine değinerek. Girişimci gençlerin fikir üretmek ve bu fikri hayata geçirmek için ciddi bir araştırma ve test süresini geride bırakmaları gerektiğini söyledi. 

Uncu yaptığı konuşmasında “Bizler de genç iş adamlarıyız. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler kurulunda yer alan arkadaşlarımız her biri genç yaşlarında ciddi bir çalışma ve eğitim neticesinde belli yerlere gelmiş insanlar. Bizler istedik ki genç kardeşlerimizin motivasyonuna katkımız olsun. O sebeple çok önemli iş adamlarımızı, uzmanlarımızı ve sıfırdan başlayarak zirveyi yakalayan holding yöneticilerini şehrimize davet ettik. Bu ortam girişimcilik ruhu taşıyan arkadaşlarımıza yol göstermek ve girişimci olacak potansiyeli bulunan arkadaşlarımızı da teşvik etmeyi amaçlıyor”dedi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu da konuşmacı olarak katıldığı konferansta tecrübe ve birikimlerini üniversiteli gençlere anlatarak katkı da bulundu. 

Balcıoğlu, yaptığı konuşmasında gençlerin sadece okuyarak bir başarı sağlamalarının imkansız olduğunu ifade ederek “Sadece okumakla başarılı olamazsınız. Eğer sadece okuyarak başarı gelseydi o zaman açık öğretim okuyan arkadaşlarımız sizlerden daha büyük başarılar elde ederlerdi. Üniversite sizler hem okuyor hem de aynı zamanda okuduklarınız hayatta nasıl kullanılacağını da öğreniyorsunuz. İşte bu sizi bir adım önde tutuyor. Her büyük başarının altında disiplinli bir çalışma ve ciddi bir araştırma vardır. Bundan 20 yıl önce bilgi toplamak için bizler yüzlerce kitabın arasında sabahlar ve istediğimiz bilgiye ulaşana kadar bazen günleri harcardık. Oysa şimdi bilgiye ulaşmak çok kolay. Bizim aldığımız eğitim ve bilginin üzerine neler güncellendi neler değişti. Oysa şimdi elinizin altında her şey. İnternete giriyorsunuz ve istediğiniz bilgiye en güncel haliyle ulaşıyorsunuz. İşte bu sizi daha da çok heveslendirmeli çünkü hem eğitim imkanları hem de araştırma ve teknolojik koşullar çok iyi duruma geldi. Bunlardan faydalanmalı ve bunu da kazanım olarak görmelisiniz. Ben size bir sanayi olarak şunu söyleyebilirim bizler eğitimini tamamlamış kendini belli bir seviyeye getirmiş her kardeşimize kapılarımızı açtık. Yeter ki sizler kendinizi gösterin. Sanayi de ciddi bir kafiye eleman ihtiyacı var”diye konuştu.