Genç girişimcilerin protokol ziyaretleri 2009-04-14 09:24:42
Genç girişimcilerin protokol ziyaretleri

Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu (KAGEGİK) üyeleri Vali Mehmet Niyazi Tanılır, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Nafi Baytoruna nezaket ziyaretinde bulundu. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) bünyesinde faaliyet gösteren KAGEGİK üyeleri ilk olarak Vali Tanılırı makamında ziyaret etti. Kurul çalışmaları hakkında bilgiler veren KAGEGİK Başkanı Ömer Faruk Uncu ve İldeki genç girişimcilerin daha aktif ve daha donanımlı hale gelmesi doğrultusunda çalışacaklarını ifade ederek, "Gençlere kariyer geliştirme fırsatları oluşturacağız" dedi. 

Kurul olarak bu konuda eğitim faaliyetlerine önem vereceklerini belirten Uncu, "İl Genç Girişimciler Kurulu, şirketlerde yetkili ve üst düzey 18-40 yaş arasındaki yöneticilerden oluşuyor. İldeki genç girişimci potansiyelinin nitelik ve nicelik bakımından geliştirilmesini hedefliyoruz. Gençlere kariyer geliştirme fırsatları oluşturulması, girişimcilik öğrenmeleri için ortam hazırlanması ve girişimcilik eğitimleri düzenlenmesi konusunda çalışma yapacağız. Bu yönde bazı eğitim projelerimiz var. Önümüzdeki günlerde uygulamaya geçmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu. Vali Tanılır ise ziyaret nedeniyle teşekkür ederken, Kahramanmaraşın kalkınması için yapılacak olan proje ve faaliyetleri destekleyeceklerini söyledi. Daha sonra, Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Poyrazı ziyaret edenkurul üyeleri, yeni dönemde başarı dileklerinde bulundular. Ziyaretten dolayı KAGEGİK heyetine teşekkür eden Poyraz, kentin kalkınması için genç girişimci sayısının artmasının ve genç müteşebbislerin yatırım yapmasının önemli olduğunu vurguladı. Poyraz, her konuda işbirliğine hazır olduklarını, el birliği ile Kahramanmaraşın gelişmesine katkıda bulunacaklarını ifade etti. 

KAGEGİK heyeti, son olarak KSÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Nafi Baytorunu ziyaret etti. KAGEGİK Başkanı Uncu, üniversite ile ortak proje yürütmek istediklerini kaydederek, girişimcilik eğitimi programı, meslek sohbetleri, fabrika ziyaretleri ve öğrencilerin stajları gibi konularda birlikte hareket etmek istediklerini söyledi. KSÜ Rektörü Baytorun ise genç girişimcilerin bu konulara öncülük etmesinin son derece sevindirici olduğunu belirtirken, yeni genç girişimcilerin oluşturulabilmesi için üniversite-sanayici işbirliğinin önemine değindi. Ziyarete KAGEGİK Başkanı Uncunun yanı sıra, kurul üyelerinden Arif Çinkay, Selçuk Çaylı, Cem Emirmahmutoğlu, Erhan Oğulmuş, Ertuğrul Tanrıverdi ve Hasan Özgür katıldı.