Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Toplandı 2011-03-03 09:13:06
Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan Genç Girişimciler Kurulu oluşturma çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş ta belirlenen 20 kişilik İl Genç Girişimciler Kurulu (İLGGK) üyeleri ilk toplantısını yaptı. 

Kadınların ekonomide daha aktif rol alması için her ilde İl Kadın Girişimciler Kurulu nu kuran TOBB, genç girişimci potansiyeline katkı sağlamak amacıyla Genç Girişimciler Kurulunu hayata geçirdi. Bu kapsamda, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) koordinatörlüğünde İl Genç Girişimciler Kurulunun oluşturulması için çalışma yapıldı. Çalışma neticesinde KMTSO, Kahramanmaraş Ticaret Borsası ve Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenen 20 genç girişimcinin katıldığı bir toplantı yapıldı. KMTSO Başkan Vekili Sermet Çuhadar başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak, kurulun yönetim kurulunu belirlemek için Seçim yapıldı. Yapılan Seçim sonucunda Kurul Başkanlığına Ömer Faruk Uncu, Kurul Başkan Yardımcılığına Fatih Dinçer ve Gamze Taşçı, sekreteryaya ise Cem Emirmahmutoğlu ile Mustafa Kocabaş seçildi. 

İl Genç Girişimciler Kurulu, 18-40 yaş arası, ticaret siciline tescilli gerçek kişi tacir, yerli ve yabancı şirketlerin tescilli ana sözleşmelerinde temsil ve bağlayıcı işlemler yapma yetkisi verilen sahibi, ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdürü, murahhas azası seviyesinde üst düzey yönetici ve gerçek kişi temsilcilerinden oluşuyor. Kurul, ildeki genç girişimci potansiyellerinin nitelik ve nicelik bakımından geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi, gençlere kariyer geliştirme fırsatları oluşturulması, girişimcilik öğrenmeleri için öğrenme ortamları hazırlanması ve girişimcilik eğitimleri düzenlenmesi konusunda çalışma yapacak. Genç girişimcilerin iş kurma ve işlerini başarılı şekilde devam ettirmeleri konusunda destek verecek. Bununla birlikte, genç girişimcilere deneyimli girişimcilerin yanında staj imkanı hazırlayacak. 

İl Genç Girişimciler Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Arif Çinkay, Cem Emirmahmutoğlu, Erhan Oğulmuş, Ertuğrul Korkut Tanrıverdi, Fatih Dinçer, Gamze Taşçı, Gökhan Görgel, Halil Kaçmaz, Rauf Dokumacı, Selçuk Çaylı, Sıddık Ciğer, Fatih Narlı, Erol Büyükdereli, Hasan Özgür, Hüseyin Çiçek, Mustafa Kocabaş, Ömer Faruk Uncu, Abdulkadir Karcıoğlu, Mete Taşkın, Şahin Paksoy.